Succesvolle Experimenteerlocaties bij Improvement Centre voortgezet in 2027

2 september 2026

Na een succesvol eerste jaar opent het Delphy Improvement Centre opnieuw de inschrijving voor de Experimenteerlocaties (Experimental Areas). Ook in 2027 krijgen bedrijven, kennisinstellingen, start-ups en innovatieve ondernemers de mogelijkheid om hun kennis en producten te ontwikkelen en/of demonstreren binnen de gewassen tomaat en komkommer in het Delphy Improvement Centre.

De Experimenteerlocaties zijn ontwikkeld om innovatie toegankelijk en zichtbaar te maken voor de glastuinbouwsector. De kracht van het concept ligt in de lage instapdrempel: deelnemers kunnen al vanaf één teeltgoot aansluiten. Hierdoor wordt het mogelijk om relatief eenvoudig een innovatie onder praktijkomstandigheden te testen én deze direct onder de aandacht te brengen van telers, adviseurs, toeleveranciers en andere professionals uit de sector.

In de Experimenteerlocatie wordt één gewas geteeld onder één klimaatstrategie, terwijl deelnemers ieder hun eigen innovatie kunnen testen of demonstreren. Zo kunnen meerdere bedrijven gelijktijdig gebruikmaken van dezelfde teeltomgeving. Het afgelopen seizoen bewees het zijn waarde als platform voor diverse bedrijven en kennisinstellingen om kennis en innovaties in de praktijk te ontwikkelen en demonstreren. In de tomatenteelt namen Arruga, Concert Bio, Inholland, Sakata en Veginova deel, terwijl in de komkommerteelt werd samengewerkt met Sakata, Agronomy en Concert Bio. Daarnaast bood de laatstgenoemde onderzoeksruimte plaats aan het project Fieldlab Vertical Farming 2.0, ondersteund vanuit het programma Kansen voor West.

De Experimenteerlocaties zijn een innovatieplatform waar de tuinbouw van de toekomst zichtbaar wordt. Delphy wil die toekomst faciliteren door innovaties laagdrempelig en onder praktijkomstandigheden te ontwikkelen, testen en demonstreren. Daarbij is ruimte voor zowel duurzame teeltconcepten, zoals 100% groen telen, als voor technologische ontwikkelingen op het gebied van robotisering, automatisering en data. Door uiteenlopende partijen en innovaties samen te brengen in één Experimenteerlocatie ontstaat een uniek ecosysteem waar nieuwe samenwerkingen ontstaan, innovaties worden gevalideerd en de weg naar de praktijk gevonden wordt.

De inschrijving voor het teeltseizoen 2027 is vanaf nu geopend. Bedrijven en kennispartners die hun innovatie willen testen of demonstreren worden uitgenodigd zich aan te melden voor deelname aan de Experimenteerlocaties voor tomaat en komkommer door een e-mail te sturen aan:
ic@delphy.nl onder vermelding van “aanmelden voor experimenteerlocaties”.